Delevan 1641-101J
Part No.:
1641-101J
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
Axial
Datasheet:
Chuangxin Cloud1641-101J.pdf
Description:
FIXED IND 100NH 1.83A 25 MOHM TH
Manufacturer:
Delevan
Series:
1641
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
100 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
1.83 A
Current - Saturation (Isat):
1.83A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
25mOhm Max
Q @ Freq:
50 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
250MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Features:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Height - Seated (Max):
Datasheet:
Chuangxin Cloud1641-101J.pdf
1. How to order 1641-101J on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1641-101J price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1641-101J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1641-101J.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 1641-101J pin diagram, 1641-101J datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1641R-105K 1641R-102K 1641R-103K 1641-102K 1641-473K
Part Number 1641R-105K 1641R-102K 1641R-103K 1641-102K 1641-473K
Manufacturer Delevan Delevan Delevan Delevan Delevan
Series 1641 1641 1641 1641 1641
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material - Core Phenolic Phenolic Phenolic Phenolic Phenolic
Inductance 100 nH 100 nH 100 nH 100 nH 100 nH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 1.83 A 1.83 A 1.83 A 1.83 A 1.83 A
Current - Saturation (Isat) 1.83A 1.83A 1.83A 1.83A 1.83A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 25mOhm Max 25mOhm Max 25mOhm Max 25mOhm Max 25mOhm Max
Q @ Freq 50 @ 25MHz 50 @ 25MHz 50 @ 25MHz 50 @ 25MHz 50 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant 250MHz 250MHz 250MHz 250MHz 250MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz
Features - - - - -
Mounting Type Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm) 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm) 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm) 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm) 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)