Littelfuse Inc. 1.5SMC8.2A
Part No.:
1.5SMC8.2A
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Datasheet:
Chuangxin Cloud1.5SMC8.2A.pdf
Description:
TVS DIODE 7.02VWM 12.1VC DO214AB
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
7.02V
Voltage - Breakdown (Min):
7.79V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
12.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
125.6A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)