Bourns Inc. 1.5SMC75CA
Part No.:
1.5SMC75CA
Manufacturer:
Bourns Inc.
Datasheet:
Chuangxin Cloud1.5SMC75CA.pdf
Description:
TVS DIODE 64.1VWM 103VC DO214AB
Manufacturer:
Bourns Inc.
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64.1V
Voltage - Breakdown (Min):
71.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
14.8A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)