Taiwan Semiconductor Corporation 1.5SMC51CA
Part No.:
1.5SMC51CA
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
Chuangxin Cloud1.5SMC51CA.pdf
Description:
TVS DIODE 43.6VWM 70.1VC DO214AB
Manufacturer:
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
43.6V
Voltage - Breakdown (Min):
48.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
70.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
22A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)