Littelfuse Inc. 1.5SMC47AT3G
Part No.:
1.5SMC47AT3G
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Datasheet:
Chuangxin Cloud1.5SMC47AT3G.pdf
Description:
TVS DIODE 40.2VWM 64.8VC SMC
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
1.5SMC
Product Status:
Obsolete
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
40.2V
Voltage - Breakdown (Min):
44.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
64.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
23.2A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)