YAGEO 1.5SMC440CA/TR13
Part No.:
1.5SMC440CA/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
Chuangxin Cloud1.5SMC440CA/TR13.pdf
Description:
1.5SMC, DO-214AB, 376V, 602V, RE
Manufacturer:
YAGEO
Series:
1.5SMC
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
376V
Voltage - Breakdown (Min):
418V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
602V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.5A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)