Littelfuse Inc. 1.5SMC43AT3G
Part No.:
1.5SMC43AT3G
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Datasheet:
Chuangxin Cloud1.5SMC43AT3G.pdf
Description:
TVS DIODE 36.8VWM 59.3VC SMC
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Product Status:
Obsolete
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
36.8V
Voltage - Breakdown (Min):
40.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
59.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
25.3A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)