Littelfuse Inc. 1.5SMC39AT3G
Part No.:
1.5SMC39AT3G
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Datasheet:
Chuangxin Cloud1.5SMC39AT3G.pdf
Description:
TVS DIODE 33.3VWM 53.9VC SMC
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Product Status:
Obsolete
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33.3V
Voltage - Breakdown (Min):
37.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
28A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)