Panjit International Inc. 1.5SMC36CA-AU_R1_000A1
Part No.:
1.5SMC36CA-AU_R1_000A1
Manufacturer:
Panjit International Inc.
Datasheet:
Chuangxin Cloud1.5SMC36CA-AU_R1_000A1.pdf
Description:
GLASS PASSIVATED JUNCTION TRANSI
Manufacturer:
Panjit International Inc.
Series:
1.5SMC-AU
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30.8V
Voltage - Breakdown (Min):
34.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
49.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
30A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Datasheet:
1. How to order 1.5SMC36CA-AU_R1_000A1 on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1.5SMC36CA-AU_R1_000A1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1.5SMC36CA-AU_R1_000A1?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30.8V 30.8V 30.8V 30.8V 30.8V
Voltage - Breakdown (Min) 34.2V 34.2V 34.2V 34.2V 34.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 49.9V 49.9V 49.9V 49.9V 49.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 30A 30A 30A 30A 30A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)