Vishay General Semiconductor - Diodes Division 1.5SMC220A-E3/57T
Part No.:
1.5SMC220A-E3/57T
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Datasheet:
Chuangxin Cloud1.5SMC220A-E3/57T.pdf
Description:
TVS DIODE 185VWM 328VC SMC
Manufacturer:
Series:
1.5SMC, TransZorb®
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
185V
Voltage - Breakdown (Min):
209V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
328V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.6A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)