Bourns Inc. 1.5SMC20A
Part No.:
1.5SMC20A
Manufacturer:
Bourns Inc.
Datasheet:
Chuangxin Cloud1.5SMC20A.pdf
Description:
TVS DIODE 17.1VWM 27.7VC DO214AB
Manufacturer:
Bourns Inc.
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17.1V
Voltage - Breakdown (Min):
19V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
27.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
54.9A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)