YAGEO 1.5SMC180A/TR13
Part No.:
1.5SMC180A/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
Chuangxin Cloud1.5SMC180A/TR13.pdf
Description:
1.5SMC, DO-214AB, 154V, 246V, RE
Manufacturer:
YAGEO
Series:
1.5SMC
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
154V
Voltage - Breakdown (Min):
171V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
246V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.2A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)