Micro Commercial Co 1.5KE82A-TP
Part No.:
1.5KE82A-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
DO-201AE, Axial
Datasheet:
Chuangxin Cloud1.5KE82A-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 70.1VWM 113VC DO201AE
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package/Case:
DO-201AE, Axial
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
70.1V
Voltage - Breakdown (Min):
77.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
113V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
DO-201AE
Datasheet:
Chuangxin Cloud1.5KE82A-TP.pdf
1. How to order 1.5KE82A-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1.5KE82A-TP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1.5KE82A-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1.5KE82A-TP.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 15KP85CA-TP 1.5KE36CA-TP 1.5KE51CA-TP 1.5KE22CA-TP 1.5KE8.2A-TP
Part Number 15KP85CA-TP 1.5KE36CA-TP 1.5KE51CA-TP 1.5KE22CA-TP 1.5KE8.2A-TP
Package/Case DO-201AE, Axial DO-201AE, Axial DO-201AE, Axial DO-201AE, Axial DO-201AE, Axial
Series - - - - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 70.1V 70.1V 70.1V 70.1V 70.1V
Voltage - Breakdown (Min) 77.9V 77.9V 77.9V 77.9V 77.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 113V 113V 113V 113V 113V
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)