Diodes Incorporated 1.5KE68A-T
Part No.:
1.5KE68A-T
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Datasheet:
Chuangxin Cloud1.5KE68A-T.pdf
Description:
TVS DIODE 58.1VWM 92VC DO201
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
58.1V
Voltage - Breakdown (Min):
64.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
92V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
16.3A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)