Taiwan Semiconductor Corporation 1.5KE56CA B0G
Part No.:
1.5KE56CA B0G
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
Chuangxin Cloud1.5KE56CA B0G.pdf
Description:
TVS DIODE 47.8VWM 77VC DO201
Manufacturer:
Series:
1.5KE
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
47.8V
Voltage - Breakdown (Min):
53.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
77V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
20A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)