Micro Commercial Co 1.5KE550CA-TP
Part No.:
1.5KE550CA-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
DO-201AE, Axial
Datasheet:
Chuangxin Cloud1.5KE550CA-TP.pdf
Description:
Interface
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package/Case:
DO-201AE, Axial
Series:
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
467V
Voltage - Breakdown (Min):
522.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
760V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)