onsemi 1.5KE250A
Part No.:
1.5KE250A
Manufacturer:
onsemi
Package:
DO-201AD, Axial
Datasheet:
Chuangxin Cloud1.5KE250A.pdf
Description:
TVS DIODE 214VWM 344VC AXIAL
Manufacturer:
onsemi
Package/Case:
DO-201AD, Axial
Series:
Mosorb™
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
214V
Voltage - Breakdown (Min):
237V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
344V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)