Micro Commercial Co 1.5KE22A-TP
Part No.:
1.5KE22A-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
DO-201AE, Axial
Datasheet:
Chuangxin Cloud1.5KE22A-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC DO201AE
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package/Case:
DO-201AE, Axial
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18.8V
Voltage - Breakdown (Min):
20.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
30.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)