STMicroelectronics 1.5KE200ARL
Part No.:
1.5KE200ARL
Manufacturer:
STMicroelectronics
Package:
DO-201AA, DO-27, Axial
Datasheet:
Chuangxin Cloud1.5KE200ARL.pdf
Description:
TVS DIODE 171VWM 353VC DO201
Manufacturer:
STMicroelectronics
Package/Case:
DO-201AA, DO-27, Axial
Series:
1.5KE, TRANSIL™
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
171V
Voltage - Breakdown (Min):
190V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
353V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
28A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:
675pF @ 1MHz