Delevan 1331R-822J
Part No.:
1331R-822J
Datasheet:
Chuangxin Cloud1331R-822J.pdf
Description:
FIXED IND 8.2UH 111MA 3.6OHM SMD
Inductance:
8.2 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
111 mA
Current - Saturation (Isat):
111mA
DC Resistance (DCR):
3.6Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
53MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)
Datasheet:
Chuangxin Cloud1331R-822J.pdf
1. How to order 1331R-822J on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1331R-822J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1331R-822J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1331R-822J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1331R-822J pin diagram, 1331R-822J datasheet?
Material - Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 8.2 µH 8.2 µH 8.2 µH 8.2 µH 8.2 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 111 mA 111 mA 111 mA 111 mA 111 mA
Current - Saturation (Isat) 111mA 111mA 111mA 111mA 111mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 3.6Ohm Max 3.6Ohm Max 3.6Ohm Max 3.6Ohm Max 3.6Ohm Max
Q @ Freq 50 @ 7.9MHz 50 @ 7.9MHz 50 @ 7.9MHz 50 @ 7.9MHz 50 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant 53MHz 53MHz 53MHz 53MHz 53MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz
Size / Dimension 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm)