Delevan 1331R-562J
Part No.:
1331R-562J
Datasheet:
Chuangxin Cloud1331R-562J.pdf
Description:
FIXED IND 5.6UH 124MA 2.9OHM SMD
Inductance:
5.6 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
124 mA
Current - Saturation (Isat):
124mA
DC Resistance (DCR):
2.9Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
60MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)
Datasheet:
Chuangxin Cloud1331R-562J.pdf
1. How to order 1331R-562J on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1331R-562J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1331R-562J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1331R-562J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1331R-562J pin diagram, 1331R-562J datasheet?
Material - Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 5.6 µH 5.6 µH 5.6 µH 5.6 µH 5.6 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 124 mA 124 mA 124 mA 124 mA 124 mA
Current - Saturation (Isat) 124mA 124mA 124mA 124mA 124mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 2.9Ohm Max 2.9Ohm Max 2.9Ohm Max 2.9Ohm Max 2.9Ohm Max
Q @ Freq 50 @ 7.9MHz 50 @ 7.9MHz 50 @ 7.9MHz 50 @ 7.9MHz 50 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant 60MHz 60MHz 60MHz 60MHz 60MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz
Size / Dimension 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm)