Delevan 1331R-331J
Part No.:
1331R-331J
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
2-SMD
Datasheet:
Chuangxin Cloud1331R-331J.pdf
Description:
FIXED IND 330NH 495MA 180MOHM SM
Manufacturer:
Delevan
Series:
1331R
Package/Case:
2-SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Iron
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
495 mA
Current - Saturation (Isat):
495mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
180mOhm Max
Q @ Freq:
44 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
260MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)
Datasheet:
Chuangxin Cloud1331R-331J.pdf
1. How to order 1331R-331J on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1331R-331J price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1331R-331J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1331R-331J.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 1331R-331J pin diagram, 1331R-331J datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1331R-122K 1331R-101K 1331R-102K 1331R-103K 1331R-121K
Part Number 1331R-122K 1331R-101K 1331R-102K 1331R-103K 1331R-121K
Manufacturer Delevan Delevan Delevan Delevan Delevan
Series 1331R 1331R 1331R 1331R 1331R
Package/Case 2-SMD 2-SMD 2-SMD 2-SMD 2-SMD
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material - Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 330 nH 330 nH 330 nH 330 nH 330 nH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 495 mA 495 mA 495 mA 495 mA 495 mA
Current - Saturation (Isat) 495mA 495mA 495mA 495mA 495mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 180mOhm Max 180mOhm Max 180mOhm Max 180mOhm Max 180mOhm Max
Q @ Freq 44 @ 25MHz 44 @ 25MHz 44 @ 25MHz 44 @ 25MHz 44 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant 260MHz 260MHz 260MHz 260MHz 260MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm)