Delevan 1331R-151J
Part No.:
1331R-151J
Datasheet:
Chuangxin Cloud1331R-151J.pdf
Description:
FIXED IND 150NH 610MA 120MOHM SM
Inductance:
150 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
610 mA
Current - Saturation (Isat):
610mA
DC Resistance (DCR):
120mOhm Max
Q @ Freq:
45 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
415MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)
Datasheet:
Chuangxin Cloud1331R-151J.pdf
1. How to order 1331R-151J on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1331R-151J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1331R-151J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1331R-151J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1331R-151J pin diagram, 1331R-151J datasheet?
Material - Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 150 nH 150 nH 150 nH 150 nH 150 nH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 610 mA 610 mA 610 mA 610 mA 610 mA
Current - Saturation (Isat) 610mA 610mA 610mA 610mA 610mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max 120mOhm Max 120mOhm Max 120mOhm Max 120mOhm Max
Q @ Freq 45 @ 25MHz 45 @ 25MHz 45 @ 25MHz 45 @ 25MHz 45 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant 415MHz 415MHz 415MHz 415MHz 415MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz
Size / Dimension 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm)