Delevan 1331-821J
Part No.:
1331-821J
Datasheet:
Chuangxin Cloud1331-821J.pdf
Description:
FIXED IND 820NH 405MA 270MOHM SM
Inductance:
820 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
405 mA
Current - Saturation (Isat):
405mA
DC Resistance (DCR):
270mOhm Max
Q @ Freq:
38 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
165MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)
Datasheet:
Chuangxin Cloud1331-821J.pdf
1. How to order 1331-821J on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1331-821J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1331-821J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1331-821J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1331-821J pin diagram, 1331-821J datasheet?
Material - Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 820 nH 820 nH 820 nH 820 nH 820 nH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 405 mA 405 mA 405 mA 405 mA 405 mA
Current - Saturation (Isat) 405mA 405mA 405mA 405mA 405mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 270mOhm Max 270mOhm Max 270mOhm Max 270mOhm Max 270mOhm Max
Q @ Freq 38 @ 25MHz 38 @ 25MHz 38 @ 25MHz 38 @ 25MHz 38 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant 165MHz 165MHz 165MHz 165MHz 165MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz
Size / Dimension 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm)