Delevan 1331-474J
Part No.:
1331-474J
Datasheet:
Chuangxin Cloud1331-474J.pdf
Description:
FIXED IND 470UH 43MA 24 OHM SMD
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
470 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
43 mA
Current - Saturation (Isat):
13mA
DC Resistance (DCR):
24Ohm Max
Q @ Freq:
35 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:
7.5MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
790 kHz
Size / Dimension:
0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)
Datasheet:
Chuangxin Cloud1331-474J.pdf
1. How to order 1331-474J on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1331-474J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1331-474J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1331-474J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1331-474J pin diagram, 1331-474J datasheet?
Type - - - - -
Material - Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 470 µH 470 µH 470 µH 470 µH 470 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 43 mA 43 mA 43 mA 43 mA 43 mA
Current - Saturation (Isat) 13mA 13mA 13mA 13mA 13mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 24Ohm Max 24Ohm Max 24Ohm Max 24Ohm Max 24Ohm Max
Q @ Freq 35 @ 790kHz 35 @ 790kHz 35 @ 790kHz 35 @ 790kHz 35 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant 7.5MHz 7.5MHz 7.5MHz 7.5MHz 7.5MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 790 kHz 790 kHz 790 kHz 790 kHz 790 kHz
Size / Dimension 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm)