Delevan 1331-272J
Part No.:
1331-272J
Datasheet:
Chuangxin Cloud1331-272J.pdf
Description:
FIXED IND 2.7UH 193MA 1.2OHM SMD
Inductance:
2.7 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
193 mA
Current - Saturation (Isat):
193mA
DC Resistance (DCR):
1.2Ohm Max
Q @ Freq:
48 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
90MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)
Datasheet:
Chuangxin Cloud1331-272J.pdf
1. How to order 1331-272J on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1331-272J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1331-272J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1331-272J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1331-272J pin diagram, 1331-272J datasheet?
Material - Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 2.7 µH 2.7 µH 2.7 µH 2.7 µH 2.7 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 193 mA 193 mA 193 mA 193 mA 193 mA
Current - Saturation (Isat) 193mA 193mA 193mA 193mA 193mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 1.2Ohm Max 1.2Ohm Max 1.2Ohm Max 1.2Ohm Max 1.2Ohm Max
Q @ Freq 48 @ 7.9MHz 48 @ 7.9MHz 48 @ 7.9MHz 48 @ 7.9MHz 48 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant 90MHz 90MHz 90MHz 90MHz 90MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz
Size / Dimension 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm)