Delevan 1331-223J
Part No.:
1331-223J
Datasheet:
Chuangxin Cloud1331-223J.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 96MA 4.9 OHM SMD
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
96 mA
Current - Saturation (Isat):
96mA
DC Resistance (DCR):
4.9Ohm Max
Q @ Freq:
40 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
24MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)
Datasheet:
Chuangxin Cloud1331-223J.pdf
1. How to order 1331-223J on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1331-223J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1331-223J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1331-223J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1331-223J pin diagram, 1331-223J datasheet?
Material - Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 22 µH 22 µH 22 µH 22 µH 22 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 96 mA 96 mA 96 mA 96 mA 96 mA
Current - Saturation (Isat) 96mA 96mA 96mA 96mA 96mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 4.9Ohm Max 4.9Ohm Max 4.9Ohm Max 4.9Ohm Max 4.9Ohm Max
Q @ Freq 40 @ 2.5MHz 40 @ 2.5MHz 40 @ 2.5MHz 40 @ 2.5MHz 40 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant 24MHz 24MHz 24MHz 24MHz 24MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz
Size / Dimension 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm)