Delevan 1331-181J
Part No.:
1331-181J
Datasheet:
Chuangxin Cloud1331-181J.pdf
Description:
FIXED IND 180NH 585MA 130MOHM SM
Inductance:
180 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
585 mA
Current - Saturation (Isat):
585mA
DC Resistance (DCR):
130mOhm Max
Q @ Freq:
45 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
375MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)
Datasheet:
Chuangxin Cloud1331-181J.pdf
1. How to order 1331-181J on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1331-181J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1331-181J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1331-181J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1331-181J pin diagram, 1331-181J datasheet?
Material - Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 180 nH 180 nH 180 nH 180 nH 180 nH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 585 mA 585 mA 585 mA 585 mA 585 mA
Current - Saturation (Isat) 585mA 585mA 585mA 585mA 585mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 130mOhm Max 130mOhm Max 130mOhm Max 130mOhm Max 130mOhm Max
Q @ Freq 45 @ 25MHz 45 @ 25MHz 45 @ 25MHz 45 @ 25MHz 45 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant 375MHz 375MHz 375MHz 375MHz 375MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz
Size / Dimension 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm)