Delevan 1331-122J
Part No.:
1331-122J
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
2-SMD
Datasheet:
Chuangxin Cloud1331-122J.pdf
Description:
FIXED IND 1.2UH 247MA 730MOHM SM
Manufacturer:
Delevan
Series:
1331
Package/Case:
2-SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Iron
Inductance:
1.2 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
247 mA
Current - Saturation (Isat):
247mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
730mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
130MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)
Datasheet:
Chuangxin Cloud1331-122J.pdf
1. How to order 1331-122J on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1331-122J price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1331-122J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1331-122J.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 1331-122J pin diagram, 1331-122J datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1331R-122K 1331-122K 1331R-101K 1331R-102K 1331R-103K
Part Number 1331R-122K 1331-122K 1331R-101K 1331R-102K 1331R-103K
Manufacturer Delevan Delevan Delevan Delevan Delevan
Series 1331 1331 1331 1331 1331
Package/Case 2-SMD 2-SMD 2-SMD 2-SMD 2-SMD
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material - Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 1.2 µH 1.2 µH 1.2 µH 1.2 µH 1.2 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 247 mA 247 mA 247 mA 247 mA 247 mA
Current - Saturation (Isat) 247mA 247mA 247mA 247mA 247mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 730mOhm Max 730mOhm Max 730mOhm Max 730mOhm Max 730mOhm Max
Q @ Freq 40 @ 7.9MHz 40 @ 7.9MHz 40 @ 7.9MHz 40 @ 7.9MHz 40 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant 130MHz 130MHz 130MHz 130MHz 130MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm)