ULTRAVOLT / Advanced Energy 10A12-P4-HLP
Part No.:
10A12-P4-HLP
Manufacturer:
ULTRAVOLT / Advanced Energy
Category:
DC DC Converters
Package:
Module
Datasheet:
Chuangxin Cloud10A12-P4-HLP.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 10000V 4W
Manufacturer:
ULTRAVOLT / Advanced Energy
Series:
UltraVolt® 10A
Package/Case:
Module
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
High Voltage - Non-Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
11V
Voltage - Input (Max):
16V
Voltage - Output 1:
10000V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
400µA
Power (Watts):
4 W
Voltage - Isolation:
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Heat Sink
Operating Temperature:
-40°C ~ 65°C