Amphenol ICC (FCI) 10142961-014LF
Part No.:
10142961-014LF
Datasheet:
Chuangxin Cloud10142961-014LF.pdf
Description:
CONN RCPT HSG 14POS 1.80MM
Series:
Minitek MicroSpace™ 1.80mm
Number of Positions:
14
Pitch:
0.071" (1.80mm)
Number of Rows:
1
Operating Temperature:
-40°C ~ 130°C