Remington Industries 0.75X1.0FLT6061T6511-1
Part No.:
0.75X1.0FLT6061T6511-1
Manufacturer:
Remington Industries
Category:
Structural, Motion Hardware
Package:
Datasheet:
Chuangxin Cloud0.75X1.0FLT6061T6511-1.pdf
Description:
0.75X1.0FLT6061T6511-1 3/4" X 1"
Manufacturer:
Remington Industries
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Aluminum Flat Bar
Specifications:
1.000" L x 1.000" W x 0.750" H (25.40mm x 25.40mm x 19.05mm)