Remington Industries 0.625X1.5FLT6061T6511-1
Part No.:
0.625X1.5FLT6061T6511-1
Manufacturer:
Remington Industries
Category:
Structural, Motion Hardware
Package:
Datasheet:
Chuangxin Cloud0.625X1.5FLT6061T6511-1.pdf
Description:
0.625X1.5FLT6061T6511-1 5/8" X 1
Manufacturer:
Remington Industries
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Aluminum Flat Bar
Specifications:
1.000" L x 1.500" W x 0.250" H (25.40mm x 38.10mm x 6.35mm)