Remington Industries 0.625RD6061T6511-6
Part No.:
0.625RD6061T6511-6
Manufacturer:
Remington Industries
Category:
Structural, Motion Hardware
Package:
Datasheet:
Chuangxin Cloud0.625RD6061T6511-6.pdf
Description:
0.625RD6061T6511-6 5/8" DIAMETER
Manufacturer:
Remington Industries
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Aluminum Round Rod
Specifications:
0.625" Dia x 6.000" L (15.88mm x 152.40mm)