Remington Industries 0.625RD6061T6511-1
Part No.:
0.625RD6061T6511-1
Manufacturer:
Remington Industries
Category:
Structural, Motion Hardware
Package:
Datasheet:
Chuangxin Cloud0.625RD6061T6511-1.pdf
Description:
0.625RD6061T6511-1 5/8" DIAMETER
Manufacturer:
Remington Industries
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Aluminum Round Rod
Specifications:
0.625" Dia x 1.000" L (15.88mm x 25.40mm)