Remington Industries 0.375X0.5FLT6061T6511-1
Part No.:
0.375X0.5FLT6061T6511-1
Manufacturer:
Remington Industries
Category:
Structural, Motion Hardware
Package:
Datasheet:
Chuangxin Cloud0.375X0.5FLT6061T6511-1.pdf
Description:
0.375X0.5FLT6061T6511-1 3/8" X 1
Manufacturer:
Remington Industries
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Aluminum Flat Bar
Specifications:
1.000" L x 0.500" W x 0.375" H (25.40mm x 12.70mm x 9.53mm)