Remington Industries 0.375RD6061T6511-8
Part No.:
0.375RD6061T6511-8
Manufacturer:
Remington Industries
Category:
Structural, Motion Hardware
Package:
Datasheet:
Chuangxin Cloud0.375RD6061T6511-8.pdf
Description:
0.375RD6061T6511-8 3/8" DIAMETER
Manufacturer:
Remington Industries
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Aluminum Round Rod
Specifications:
0.375" Dia x 8.000" L (9.53mm x 203.20mm)