Remington Industries 0.375RD6061T6511-4
Part No.:
0.375RD6061T6511-4
Manufacturer:
Remington Industries
Category:
Structural, Motion Hardware
Package:
Datasheet:
Chuangxin Cloud0.375RD6061T6511-4.pdf
Description:
0.375RD6061T6511-4 3/8" DIAMETER
Manufacturer:
Remington Industries
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Aluminum Round Rod
Specifications:
0.375" Dia x 4.000" L (9.53mm x 101.60mm)