Remington Industries 0.3125RD6061T6511-2
Part No.:
0.3125RD6061T6511-2
Manufacturer:
Remington Industries
Category:
Structural, Motion Hardware
Package:
Datasheet:
Chuangxin Cloud0.3125RD6061T6511-2.pdf
Description:
0.3125RD6061T6511-2 5/16" DIAMET
Manufacturer:
Remington Industries
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Aluminum Round Rod
Specifications:
0.312" Dia x 2.000" L (7.94mm x 50.80mm)