Remington Industries 0.25X2.0FLT6061T6511-1
Part No.:
0.25X2.0FLT6061T6511-1
Manufacturer:
Remington Industries
Category:
Structural, Motion Hardware
Package:
Datasheet:
Chuangxin Cloud0.25X2.0FLT6061T6511-1.pdf
Description:
1/4X2 6061 ALUMINUM FLT 1"L
Manufacturer:
Remington Industries
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Aluminum Flat Bar
Specifications:
1.000" L x 2.000" W x 0.250" H (25.40mm x 50.80mm x 6.35mm)