Remington Industries 0.25X1.5FLT6061T6511-8
Part No.:
0.25X1.5FLT6061T6511-8
Datasheet:
Chuangxin Cloud0.25X1.5FLT6061T6511-8.pdf
Description:
1/4X1-1/2 6061 ALUMINUM FLT 1"L
Type:
Aluminum Flat Bar
Specifications:
8.000" L x 1.500" W x 0.250" H (203.20mm x 38.10mm x 6.35mm)