Remington Industries 0.25X1.0FLT6061T6511-1
Part No.:
0.25X1.0FLT6061T6511-1
Datasheet:
Chuangxin Cloud0.25X1.0FLT6061T6511-1.pdf
Description:
1/4X1 6061 ALUMINUM FLT 1"L
Type:
Aluminum Flat Bar
Specifications:
1.000" L x 1.000" W x 0.250" H (25.40mm x 25.40mm x 6.35mm)