Remington Industries 0.25X0.5FLT6061T6511-2
Part No.:
0.25X0.5FLT6061T6511-2
Datasheet:
Chuangxin Cloud0.25X0.5FLT6061T6511-2.pdf
Description:
1/4X1/2 6061 ALUMINUM FLT 2"L
Type:
Aluminum Flat Bar
Specifications:
2.000" L x 0.500" W x 0.250" H (50.80mm x 12.70mm x 6.35mm)