Remington Industries 0.125X1.0FLT6061T6511-2
Part No.:
0.125X1.0FLT6061T6511-2
Manufacturer:
Remington Industries
Category:
Structural, Motion Hardware
Package:
Datasheet:
Chuangxin Cloud0.125X1.0FLT6061T6511-2.pdf
Description:
ALUM PLATE 1/8" x 1" x 2"
Manufacturer:
Remington Industries
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Aluminum Flat Bar
Specifications:
2.000" L x 1.000" W x 0.125" H (50.80mm x 25.40mm x 3.18mm)